Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vytápění a ohřev vody - energie

Katalog nápadů pro domy

Hledáte podnětnou inovaci nebo nový nápad do výroby nebo do obchodu?

Hydroponie Aspara

ID: #CZ00110
Vloženo: 15.02.2019
Hodnocení:

Technický název: Hydroponická zahrádka do bytu

Autor: ASPARA

POPIS:

I lidé, kteří nemají vlastní zahrádku, mohou pěstovat zeleninu a bylinky, a to přímo doma a po celý…
I lidé, kteří nemají vlastní zahrádku, mohou pěstovat zeleninu a bylinky, a to přímo doma a po celý rok. Nový kultivační stroj umožňuje vypěstování řady druhů za pouhý měsíc. Rostliny vyrůstají bez půdy jen v živném roztoku. Není proto třeba mít obavy z nepořádku, který by hlína mohla v kuchyních a jídelnách jinak způsobit.

V zahrádce můžete pěstovat i některou zeleninu. Třeba cherry rajčata. Hydroponické zařízení od společnosti Aspara je podle titulu Vegan Magazin dodáváno se sadami osiva pro více než patnáct různých druhů. Semenné kapsle jsou dodávány s živinami, které mají zaručit, že rostliny určitě vyrostou. Upravená teplota a dostatek vody ze systému pak minimalizují riziko uhynutí rostlin. Zahrádka na první pohled připomíná spíš laboratoř. Rostliny vyrostou z předpřipravených kelímků.

Tento typ pěstování je v posledních letech hodně v kurzu. Je oblíbený jako systém pro vytváření tzv. zelených stěn. Ty se hojně objevují v kancelářských prostředích, do kterých vnášejí žádoucí živý rostlinný prvek. Kapsle uživatelé zapouzdřují do speciálního tácku. V každém růstovém cyklu je možné vypěstovat až šestnáct rostlin. Například petržel, rajčata, ředkvičky, bazalku nebo koriandr.

Pěstování je nenáročným a zábavným procesem. Systém používá kombinaci LED osvětlovacích světel, automatického zavlažovacího systému a pokročilých senzorů. Všechny jsou napojeny na řídicí systém uvnitř základny zahrádky.

FOTO: Profimedia.cz

Čtěte více >

Klíčová slova:
hydroponie, zahrádka, zelenina, bylinky

Číslo patentu nebo užitného vzoru:
neuvedeno

Stupeň rozpracování:
6. V prodeji

Rozsah vlivu:
4. Komerční využití pro veřejnost

Míra úspornosti:
3. Malý vliv na úspory

Určeno pro:
4. Pro velké výrobce

Předpokládaná cena výrobku v řádech (Kč):
3. Tisícikoruny, stovky E

Nabízený podíl na vývoji - výrobě:
1. Žádný

Významnost nápadu:
3.33

Diskuze k nápadu:

Přidat komentář nebo otázku