Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vytápění a ohřev vody - energie

Katalog nápadů pro domy

Hledáte podnětnou inovaci nebo nový nápad do výroby nebo do obchodu?

Robotic Suitcase

ID: #CZ00107
Vloženo: 10.01.2019
Hodnocení:

Technický název: Chytrý kufr Rover SPEED AI

Autor: Rover SPEED

POPIS:

Chytrý kufr Rover SPEED AI Robotic Suitcase se nemusí nosit, sleduje sám každý krok majitele,…

Chytrý kufr Rover SPEED AI Robotic Suitcase se nemusí nosit, sleduje sám každý krok majitele, jako pejsek.


Novinka je dobrým cestovním parťákem, stará se totiž o sebe úplně sama. Nejprve ji připojíte k chytrému telefonu prostřednictvím bezdrátového standardu Bluetooth. Díky tomu kufr přesně ví, kam jdete, a automaticky jezdí za vámi. Sám přitom dává pozor na to, aby do nikoho dalšího nevrazil. Jeho použití je tedy velmi bezpečné, i když projíždíte bezcelním obchodem, nebo spěcháte na letišti ke svému terminálu, jak jsme si mohli koneckonců přímo na výstavišti vyzkoušet.


Rover SPEED AI Robotic Suitcase je vždy pár metrů za vámi. A to doslova. Pokud se totiž vzdálíte od kufru na více než dva metry, okamžitě dostanete výstrahu formou zprávy na svůj telefon. Tím se i minimalizuje riziko odcizení.


Samotný kufr je vyroben ze 100% německého tvrzeného polykarbonátu značky Bayer, uvnitř se přitom ukrývá celohliníkový rám. Kolečka jsou navzdory vlastním motorkům překvapivě tichá. Dobíjecí baterie má kapacitu 6400 mAh, což bohatě stačí i pro několik dní cestování. Pokud začne energie docházet, přístroj na to opět upozorní prostřednictvím zprávy a zároveň také prostřednictvím indikačních diod.


Vcelku rozumně byla nastavena také cena. Provedení o velikosti 20 palců vyjde na 480 dolarů, tedy v přepočtu něco okolo 10 500 Kč. Prodej byl již zahájen, avšak pouze v Číně a USA.

Čtěte více >

Klíčová slova:
kufr, zavazadlo, robot

Číslo patentu nebo užitného vzoru:
neuvedeno

Stupeň rozpracování:
6. V prodeji

Rozsah vlivu:
4. Komerční využití pro veřejnost

Míra úspornosti:
3. Malý vliv na úspory

Určeno pro:
4. Pro velké výrobce

Předpokládaná cena výrobku v řádech (Kč):
4. Desetitisíce, tisíce E

Nabízený podíl na vývoji - výrobě:
1. Žádný

Významnost nápadu:
3.50

Diskuze k nápadu:

Přidat komentář nebo otázku