Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vytápění a ohřev vody - energie

Katalog nápadů pro domy

Hledáte podnětnou inovaci nebo nový nápad do výroby nebo do obchodu?

FV-TAŠKA ENERGY

ID: #CZ00114
Vloženo: 01.04.2019
Hodnocení:

Technický název: Skleněná FV střešní taška

Autor: Czech Energy Team

POPIS:

Skleněnou střešní tašku, která funguje jako panel fotovoltaické elektrárny, představuje na…
Skleněnou střešní tašku, která funguje jako panel fotovoltaické elektrárny, představuje na Stavebním veletrhu Brno uherskohradišťská společnost Czech Energy Team. Za inovaci, kterou vyrábí čínský energetický gigant Hanergy, získala společnost i čestné uznání odborné komise veletrhu.

Fotovoltaická střešní taška se skládá z pěti částí a její součástí je zabudovaný fotovoltaický článek. Zcela nahrazuje běžnou střešní krytinu, s níž ji lze kombinovat. Určena je pro střechy, které mají sklon alespoň 15 stupňů.

Co se týká odolnosti, je vyrobena z pevnostního skla, které snese větší zátěž než běžná pálená taška. Testy na pevnost probíhají mimo jiné velkými kroupami dopadajícími rychlostí až 160 kilometrů za hodinu.

Ve srovnání s běžnou střešní krytinou vychází střešní tašky mnohonásobně dráž, ale cena za metr čtvereční snese srovnání s cenou fotovoltaických panelů špičkové kvality. Výhodou je zejména to, že nemusíte postavit střechu a na střechu montovat fotovoltaiku, ale pokrýt střechu fotovoltaikou, která si na sebe výrobou energie vydělává. Navíc designově vypadá střecha mnohem lépe.

Čtvereční metr těchto tašek vyrobí o 65 procent méně energie než čtvereční metr fotovoltaických panelů, střechu ale může pokrýt téměř celou, na rozdíl od panelů. Navíc je její fotovoltaický článek vyrobený z amorfního křemíku. Ten má výhodu v létě, protože netrpí tolik na přehřívání, a má také vyšší citlivost na rozptýlené sluneční záření.

Podle www.stavbaweb.dumabyt.cz

Čtěte více >

Klíčová slova:
taška, střecha, FV, energie, slunce

Číslo patentu nebo užitného vzoru:
neuvedeno

Stupeň rozpracování:
4. V prototypu

Rozsah vlivu:
4. Komerční využití pro veřejnost

Míra úspornosti:
4. Poměrně velký vliv na úspory

Určeno pro:
4. Pro velké výrobce

Předpokládaná cena výrobku v řádech (Kč):
3. Tisícikoruny, stovky E

Nabízený podíl na vývoji - výrobě:
1. Žádný

Významnost nápadu:
3.17

Diskuze k nápadu:

Přidat komentář nebo otázku