Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Veletrh nápadů a makerů

Vloženo: 04.04.2019
Vyzýváme makery, aby se přihlásili na první Pilsen Mini Maker Faire a ukázali, co dělají, jaká je jejich vášeň, co se jim rodí v hlavě. Chcete předvést své projekty, vynálezy a vychytávky na letošním festivalu tvůrců v Plzni?

„Maker“ není jen kutil, který o víkendu montuje v kůlně ptačí budky, je to i vizionář, inovátor, vynálezce. Všeuměl, kterého zajímá propojení digitální výroby s tradičními řemesly. Nadšenec do vědy, techniky, designu a umění. Je to třeba i zahrádkář, který experimentuje se senzory pro automatizaci zavlažování, hydroponii nebo akvaponiku.

Pilsen Mini Maker Faire je akce, na které může každý ukázat svůj koníček, vychytávku, vynález, experiment nebo projekt zdarma. Tato událost vyzývá makery k tomu, aby vystoupili ze svých dílen, garáží, studií či školních ateliérů a ukázali svou skvělou práci ostatním. Maker Faire zkrátka nabízí možnost nejen nahlédnout do budoucnosti, ale také se na ní podílet. Tak neváhejte a přihlaste se se svým projektem! A nesmíte otálet s přihláškou, výzva je otevřena jen do 8. 4. 2019. Je to jednoduché, jen vyplníte formulář a přijdete ukázat, na čem pracujete nebo co vás baví.

Maker Faire je celosvětová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti. Je to přátelské setkání tvořivých a zvídavých lidí, které baví zkoušet nové věci a sdílet své poznatky a zkušenosti. Je to částečně zábavný jarmark, ale také veletrh pro makery všech generací. Maker Faire je otevřen všem kutilům, inženýrům, řemeslníkům, designérům, umělcům, zahradníkům, vědcům i jejich fanouškům. Je to akce, na které může každý ukázat svůj koníček, vychytávku, hack, experiment nebo projekt.

V Plzni se bude Mini Maker Faire konat poprvé 27. – 28. dubna 2019, svou českou premiéru ale zažil už loni v Praze a sklidil ohromný úspěch jak z počtu makerů (200 vystavujících) tak i z hlediska návštěvníků (10 000). Přehlídka chce vybudit makery k tomu, aby vystoupili ze svých dílen, garáží, studií či školních ateliérů a ukázali svou skvělou práci ostatním. Kreativitě se meze nekladou a vy zažijete víkend plný originálních nápadů, přednášek, workshopů a zábavy!

https://pilsen.makerfaire.com/