Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vytápění a ohřev vody - energie

Katalog nápadů pro domy

Hledáte podnětnou inovaci nebo nový nápad do výroby nebo do obchodu?

ZAFO

ID: #CZ00073
Vloženo: 03.07.2017
Hodnocení:

Technický název: Zahradní fontánka

Autor: Šťastný Petr

POPIS:

Pokud nemáme možnost vybudovat na zahradě pevnou fontánu, můžeme si na letní období vyrobit mobilní…
Pokud nemáme možnost vybudovat na zahradě pevnou fontánu, můžeme si na letní období vyrobit mobilní fontánku v sudu na vodu.
Sud vyspravíme, natřeme a vyzdobíme. Usadíme ho na pevném rovném podkladu, aby se nenakláněl. Ujistíme se, že k sudu dosáhne hadice na doplňování vody a také kabel elektrického proudu s vypínačem nebo časovým spínačem a náležitým jištěním.
Zahradní malý ponorný vodotrysk přivážeme drátem k podkladní dřevotřískové desce a pod desku upevníme závaží, aby se deska nenakláněla a nehoupala.
Můžeme vyrobit dvě varianty fontánky:
- První je jednodušší, fontánka je posazena na betonovou trubku, postavenou vertikálně do sudu a zalitou vodou. Zde hlídáme dostatek vody malým plovákem.
- Druhá varianta je plovoucí na hladině, deska je opatřena třemi plováky. Elektrický kabel má vůli, aby nebránil poklesu fontánky při poklesu vodní hladiny.
Možným vylepšením je také připojení nasvícení, přistavění schůdků pro děti nebo umístění destičky jako pítka pro ptáčky. Vodu v sudu můžeme doplňovat i dešťovou vodou svedenou ze střechy. Kolem sudu můžeme nainstalovat truhlíky s kvetoucími rostlinami. Fontánka vytváří v zahradě příjemné mikroklima. Na zimu stačí zařízení vyndat ze sudu a vodu ze sudu vypustit.

Čtěte více >

Klíčová slova:
voda, vodotrysk, fontána, sud

Číslo patentu nebo užitného vzoru:
neuvedeno

Stupeň rozpracování:
4. V prototypu

Rozsah vlivu:
2. Vylepšení pro určitý výrobek

Míra úspornosti:
3. Malý vliv na úspory

Určeno pro:
1. Pro občany a kutily

Předpokládaná cena výrobku v řádech (Kč):
2. Stokoruny, desítky E

Nabízený podíl na vývoji - výrobě:
3. Do 50%

Významnost nápadu:
2.50

Diskuze k nápadu:

Přidat komentář nebo otázku