Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vytápění a ohřev vody - energie

Katalog nápadů pro domy

Hledáte podnětnou inovaci nebo nový nápad do výroby nebo do obchodu?

ČELEN

ID: #CZ00021
Vloženo: 19.07.2016
Hodnocení:

Technický název: Víceúčelový elektronický klobouk

Autor:

POPIS:

Vynález se týká nové konstrukce čepice, klobouku či helmy, kterou můžeme využívat k různým…

Vynález se týká nové konstrukce čepice, klobouku či helmy, kterou můžeme využívat k různým účelům, zejména ve spojení s elektronickým vybavením. V současnosti je možné objevit řadu možností nového využití klobouků, s uplatněním nových technologií v materiálech, v konstrukci i elektronice.
Úkolem je sestrojení čepice, která může být využívána v různých situacích a k různým činnostem, zejména ve spojení s mobilním telefonem. Klobouk může pomoci pro přežití v různých těžkých situacích, do kterých se můžeme dostat.
Výhody nového řešení spočívají ve variabilitě klobouku, která umožňuje vícefunkční využití. Můžeme si ho postavit na hlavu, na stůl, do auta.
Klobouk je vyztužen tak, aby chránil hlavu před nárazem a přitom nebyl těžký.
Vrchní plocha je v přibližně vodorovné rovině, s odklápěcími či posuvnými deskami FVE – pro zachycení max. množství slunečních paprsků. Klobouk či pouze desky lze za chůze rukou také natáčet.
El.energie je uskladněna do baterií, které jsou připevněny například po obvodu čepice na pásku kolem hlavy, nebo v dýnku, nebo zvlášť. El.energie se užívá k napájení světel LED – bílé světlo vpředu, červené blikající vzadu. Světlo bílé lze i sejmout a posvítit si jinde. Dále je napájen mobil – kabelem, příp. i diktafon, GPS či přehrávač MP3. Po straně má klobouk sklopná sluchátka na uši, vpředu sklopný mikrofon.
Na kšiltu proti slunci je sklopný průhledný ochranný štít očí, příp. protisluneční filtr. Nad kšiltem může být znak, odznak či kresba.
Klobouk může mít dvě vrtulky pro provětrávání – zamezení pocení hlavy, a také topnou vložku do zimy. Zespodu v klobouku je kapsa na peníze a doklady. Klobouk má nastavitelný řemínek pod bradu, aby nepadal z hlavy ani za jízdy.
Horní plocha klobouku může být vyspádovaná do trychtýře, na který lze nasadit hadičku a odvádět tak dešťovou vodu do nádobky nebo přímo na zem (nekape na ramena ani za krk). Sebranou dešťovou vodu můžeme i pít.
Klobouk může být dobrým pomocníkem pro vůdce skupin či průvodce: může mít zabudované malé reproduktory, do kterých lze mluvit či pouštět hudbu. Originální vzhled klobouku nebo jeho světelné efekty budou zdáli viditelné i jako poutač. Minikamera na vrcholu klobouku může snímat obraz (vpředu i vzadu) a promítat ho na kšilt.
Klobouk a mobil mohou být propojeny i bezdrátově, na větší dálku. Potom lze i dohledat jedno či druhé zařízení zvukovým signálem (dobré při krádeži, ztrátě apod.).
Po sundání z hlavy může klobouk sloužit jako malý stolek či stolička. Na poutku ho můžeme mít zavěšený na prsou či na zádech. Klobouk může být dobrý také při chůzi za tmy – svítí nám na cestu, ale i výstražně bliká jako upozornění na pohyb chodce či cyklisty.

Čtěte více >

Klíčová slova:
klobouk, čepice, mobil, svítilna, energie

Číslo patentu nebo užitného vzoru:
nepožádáno

Stupeň rozpracování:
1. Nápad

Rozsah vlivu:
2. Vylepšení pro určitý výrobek

Míra úspornosti:
3. Malý vliv na úspory

Určeno pro:
3. Pro vynálezce

Předpokládaná cena výrobku v řádech (Kč):
2. Stokoruny, desítky E

Nabízený podíl na vývoji - výrobě:
4. Do 70%

Významnost nápadu:
2.50

Stahovatelný obsah:

Diskuze k nápadu:

Přidat komentář nebo otázku