Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vytápění a ohřev vody - energie

Katalog nápadů pro domy

Hledáte podnětnou inovaci nebo nový nápad do výroby nebo do obchodu?

FAYPORT

ID: #CZ00024
Vloženo: 27.07.2016
Hodnocení:

Technický název: Skleněné dekorativní okénko

Autor: Kovářová Irena

POPIS:

Fayport – „vílí okénko“ – je označení poetického prvku vhodného do každé stavby – obytné, do…

Fayport – „vílí okénko“ – je označení poetického prvku vhodného do každé stavby – obytné, do restaurací, kanceláří, provozoven. Je určen k zabudování do staveb formou speciálně upravených skleněných výplní, které mají mnohostranné uplatnění. Jedná se o speciální pevné sklo libovolného tvaru a zcela individuálního dekoračního pojednání, které je osazeno přímo v nosném materiálu, nebo může být nejprve osazeno do rámu.
Podle umístění rozlišujeme fayporty stěnové, koutní, stropní nebo nábytkářské. Jejich velikost může být od průměru 30 mm do 1000 mm. Tvar je nejjednodušší čtvercový nebo kruhový, ale může být i obdélníkový, elipsovitý, ledvinkový aj. Základní funkcí fayportu kromě přisvětlení nebo přisvícení interiéru je jeho výtvarné pojetí – design. Zvláště účinné jsou kromě tvaru i barvy, struktura a motivy.
Je známo, že jak symbolika, tak barevnost mají velký psychologický účinek, že mohou navodit náladu a atmosféru, motivovat i léčit. Proto vždy klademe důraz na to, aby v duchu feng-shui byly osazeny fayporty vždy pozitivní, aby zlepšovaly ducha místa a ozvláštnily prostor. Jedná se o nové pojetí tradičních vitráží v nové technologii tak, aby odolávaly počasí i fyzické síle.
Je možné vytvořit i niky, průhledy, osazení s využitím denního světla, případně světla měsíce, svíčky nebo elektrické žárovky. Ani moderní stavby přece nemusí být strohé, bezduché a nezdobné.

Čtěte více >

Klíčová slova:
sklo, fuzing, okno, dekor, průzor

Číslo patentu nebo užitného vzoru:
287760

Stupeň rozpracování:
6. V prodeji

Rozsah vlivu:
3. Nový výrobek či technologie

Míra úspornosti:
2. Nemá vliv na úspory energie, vody, surovin

Určeno pro:
4. Pro velké výrobce

Předpokládaná cena výrobku v řádech (Kč):
2. Stokoruny, desítky E

Nabízený podíl na vývoji - výrobě:
2. Do 30%

Významnost nápadu:
3.17

Diskuze k nápadu:

Přidat komentář nebo otázku