Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vytápění a ohřev vody - energie

Katalog nápadů pro domy

Hledáte podnětnou inovaci nebo nový nápad do výroby nebo do obchodu?

RESPOST

ID: #CZ00092
Vloženo: 29.03.2018
Hodnocení:

Technický název: Poštovní schránky z vyhozených věcí

Autor: Jakub Barák

POPIS:

Nejkurióznějšími poštovními schránkami u rodinných domů jsou třeba kousky v podobě částí…

Nejkurióznějšími poštovními schránkami u rodinných domů jsou třeba kousky v podobě částí lidského těla, kovboje nebo plameňáka. Pokud bydlíte v satelitu plném rodinných domů, které si jsou podobné jako vejce vejci, zkuste si své okolí také zpestřit netradičními poštovními schránkami. Prostředí díky nim získá originálního ducha a lidé, kteří projdou okolo, na ně rozhodně jen tak nezapomenou.
Netradiční schránky jsou dobrou inspirací pro všechny domácí kutily, kteří si rádi co nejvíc doplňků potřebných k bydlení vyrobí sami. Ušetří tak finance a využijí materiál, který by jinak museli vyhodit. Podomácku vyrobené schránky jsou nejen dekorativní, jsou také dobrým příkladem, jak recyklovat nevyužité předměty. Schránky netradičních tvarů dodají domu a jeho okolí punc umělecké rezidence.
Některé schránky mají podobu soch a na první pohled není zcela jasné, k jakému účelu vlastně slouží. Že jde o schránku, zpravidla zjistíte až při bližším pohledu. Schránka může být třeba ukryta i v batohu kovboje. Objekt tak neruší přírodní scenérii.
Některé kousky ovšem působí až podivným dojmem. Jde zpravidla o schránky vzniklé z nepotřebných spotřebičů, které by patřily spíše do tříděného elektroodpadu. Kreativitě se sice meze nekladou, při dekorování domu a jeho okolí ale mějte na paměti, že objekty budou působit nejen na vás, ale i na mnoho dalších lidí. Těm se rádoby umělecké kreace nemusí líbit. Jako schránka může třeba posloužit i vyřazená mikrovlnka.


https://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-trendy/465861-postovni-schranky-ve-tvaru-ruky-ci-kovboje-zpestri-okoli-rodinnych-domu.html
FOTO: Profimedia.cz

Čtěte více >

Klíčová slova:
schránka, pošta, recyklace, design

Číslo patentu nebo užitného vzoru:
neuvedeno

Stupeň rozpracování:
2. Projekt ve vývoji

Rozsah vlivu:
2. Vylepšení pro určitý výrobek

Míra úspornosti:
2. Nemá vliv na úspory energie, vody, surovin

Určeno pro:
1. Pro občany a kutily

Předpokládaná cena výrobku v řádech (Kč):
1. Desetikoruny, jednotky E

Nabízený podíl na vývoji - výrobě:
5. Téměř 100%

Významnost nápadu:
2.17

Diskuze k nápadu:

Přidat komentář nebo otázku