Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vytápění a ohřev vody - energie

Katalog nápadů pro domy

Hledáte podnětnou inovaci nebo nový nápad do výroby nebo do obchodu?

Tingard

ID: #CZ00137
Vloženo: 24.05.2021
Hodnocení:

Technický název: Plastový sklep

Autor: Tingard - Filip Vařeka

POPIS:

Sklepy mohou být řešením, kam uskladnit zavařeniny nebo čerstvou zeleninu a ovoce z vaší zahrady.…
Sklepy mohou být řešením, kam uskladnit zavařeniny nebo čerstvou zeleninu a ovoce z vaší zahrady. Například v plastových sklepech Tingard je ideální teplota, která pomáhá uchovat potraviny v ideálních podmínkách pro delší trvanlivost. Jaké jsou výhody plastových sklepů, jak se instalují a kde si je můžete pořídit? Máme pro vás několik rad.
Lidem chybí chladná a energeticky nenáročná místnost. Po revoluci si lidé začali stavět domy pouze na základové desce a časem zjistili, že jim chybí právě specifické skladovací prostory. Potraviny tak uskladňují v různých dřevěných domcích umístěných na pozemku, popřípadě v garážích. Tyto prostory trpí základním neduhem, a to změnou teploty. V létě je v nich příliš horko a v zimě zase chladno. V garáži mohou být zplodiny z výfukových plynů a výpary chemických látek. Sklepy Tingard jsou vyrobeny z materiálu, který je pachově nenasákavý a ani žádné pachy nevylučuje.
Sklepy se dají instalovat kdekoliv. Například, pokud začínáte stavět dům, dají se umístit pod základovou desku. Plastový litý sklep si ale můžete instalovat také na zahradu vedle již vybudované stavby. Sklep je dále výjimečný trapézovým profilem. Tento profil zaručuje, aby se sklepy neprohýbaly, nemačkaly a dobře držely v terénu. Tento profil je i zespod na podlaze. Sklepy jsou vyrobeny speciální technologií odstředivého lití a jejich konstrukce a materiál umožňuje instalaci prakticky po celý rok.
Instalace je relativně jednoduchá. Buď trvá dva dny s technologickou pauzou, nebo jeden den bez technologické pauzy. V obou případech musíte nejprve vykopat jámu. V případě instalace s technologickou pauzou do ní nalijete beton a necháte vytvrdnout, přikotvíte sklep kotvicím materiálem, který je součástí dodávky. Betonovou desku si můžete odlít mimo jámu, v den instalace po vykopání díry do ní beton usadit a ukotvit sklep. Sklep se obloží polystyrenem a následně zasype hlínou.
Sklep je v základu vybavený policemi, led svítidlem, meteostanicí, schůdky a podlahou. Sklep má i ventilační systém. Jedná se o nenucený oběh využívající fyzikální zákony, aby odvětrával vzduch přirozeně. Vzduch se odvětrává, aby nedocházelo k rosení sklepa.
www.tvbydleni.cz

Čtěte více >

Klíčová slova:
sklep, plast, potraviny, chlad

Číslo patentu nebo užitného vzoru:
neuvedeno

Stupeň rozpracování:
6. V prodeji

Rozsah vlivu:
5. Globální komerční využitelnost

Míra úspornosti:
3. Malý vliv na úspory

Určeno pro:
2. Pro techniky

Předpokládaná cena výrobku v řádech (Kč):
4. Desetitisíce, tisíce E

Nabízený podíl na vývoji - výrobě:
1. Žádný

Významnost nápadu:
3.33

Diskuze k nápadu:

Přidat komentář nebo otázku