Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vytápění a ohřev vody - energie

Katalog nápadů pro domy

Hledáte podnětnou inovaci nebo nový nápad do výroby nebo do obchodu?

MEDITA

ID: #CZ00043
Vloženo: 16.10.2016
Hodnocení:

Technický název: Meditační kaple

Autor: Kovářová Irena

POPIS:

Pokud nechodíte meditovat přímo do nějakého kostela, je dobré zřídit si malou relaxační a…

Pokud nechodíte meditovat přímo do nějakého kostela, je dobré zřídit si malou relaxační a meditační místnost přímo ve svém bytě nebo na své zahradě (domácí kapli, modlitebnu). Zde můžeme cvičit, rozjímat, duchovně se čistit a dobíjet, aniž by nás něco nebo někdo rušil.
Meditační místnost pro nás může být stejně důležitá, jako třeba koupelna pro očistu těla. Duševní hygiena je totiž pro naše dobré fungování stejně potřebná, jako tělesná hygiena. I když mají oba procesy mnoho společného, meditaci v koupelně nebo na WC nedoporučujeme, protože přímé napojení těchto prostor na kanalizační řád rychle odvádí všechnu pozitivní energii pryč, rušivá jsou i zrcadla, lesklé obklady ap. Oba prostory ale mohou být umístěny vedle sebe.
Před rozhodnutím o volbě prostoru doporučujeme nejdříve si zjistit zdroje hluku, vibrací či zápachu v okolí, nechat si také proměřit kladné a záporné zóny, geopatogenní zóny a elektrosmog. To by mohly být další rušivé vlivy, které by bránily našemu hlubšímu meditačnímu ponoření.
Pro konstrukci takové kaple by mělo platit několik zásad - v místnosti nesmí být žádné ostré kouty, hrany by měly být zaoblené, stěny by měly dýchat (vápno, jíl, dřevo), také podlaha by měla být z přírodního materiálu (dřevo, přírodní kámen).

Pod nebo před oknem, nejlépe na východní stranu, lze postavit malý živoucí oltář (například stolek se svíčkou, drahokamem, květinou). Dále je potřebné umístit pohodlné křeslo nebo meditační sedátko, případně deku, vše mimo střed místnosti. Místnost by měla být bez dalšího nábytku. V místnosti nesmí být zrcadla a lesklé plochy. Do rohu můžeme umístit solný krystal nebo křemen, fontánku s vodou, sošku, také lze doplnit vybavení pro poslech inspirativní hudby nebo pro promítání obrazů (přístroje elektrotechniky však raději vložit například do uzavíratelné niky). Nezapomeňme místnost doplnit o barvy, zvuky a vůně, které jsou nám příjemné.

V meditační místnosti by měly být zastoupeny všechny elementy – dřevo, země, kov, oheň i voda. Důležitý je nerušený přímý výhled na stromy a oblohu (spojení s nebesy).

Pokud přímo v bytě nemáte možnost zřídit samostatnou meditační místnost, můžete ji nahradit meditační zimní zahradou, meditačním arkýřem, koutem, meditačním závěsem, meditačními nebesy nebo meditačním stanem. Postačí i meditační palouk s lavičkou, pokud se nachází na pozitivním místě v zahradě. Velmi účinná je meditační věž, jeskyně nebo kaple.

Meditační kaple je uzavřený vejcovitý prostor ze železobetonu. Je charakteristická tím, že:
- Umístění na silném energetickém místě s pozitivním vyzařováním
- Přesná orientace ke světovým stranám (vchod od západu nebo východu)
- Nulová hladina elektrosmogu a hluku
- Plné stěny zaručující efekt rezonanční dutiny
- Přesné poměry, sklony a výšky konstrukce zaručující maximální účinek
- Použití pouze přírodních materiálů na stavbu (žádné lepenky, plechy, dřevotřísky, plasty).

Čtěte více >

Klíčová slova:
meditace, kaple, jeskyně, kopule

Číslo patentu nebo užitného vzoru:
nepožádáno

Stupeň rozpracování:
4. V prototypu

Rozsah vlivu:
4. Komerční využití pro veřejnost

Míra úspornosti:
2. Nemá vliv na úspory energie, vody, surovin

Určeno pro:
1. Pro občany a kutily

Předpokládaná cena výrobku v řádech (Kč):
4. Desetitisíce, tisíce E

Nabízený podíl na vývoji - výrobě:
2. Do 30%

Významnost nápadu:
2.83

Diskuze k nápadu:

Přidat komentář nebo otázku