Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vytápění a ohřev vody - energie

Katalog nápadů pro domy

Hledáte podnětnou inovaci nebo nový nápad do výroby nebo do obchodu?

CHYTRÉ FASÁDY SCHÜCO

ID: #CZ00111
Vloženo: 27.02.2019
Hodnocení:

Technický název: Internet fasád

Autor: Schüco

POPIS:

Inteligentní pláště budov propojují chytré budovy s chytrými „smart“ městy a vytvářejí tak zdravé,…
Inteligentní pláště budov propojují chytré budovy s chytrými „smart“ městy a vytvářejí tak zdravé, pohodlné, bezpečné a vzájemně komunikující prostory. V tomto ohledu je fasáda významným prostředníkem mezi vnitřním a vnějším prostředím budov.
Společnost Schüco představila na veletrhu BAU v Mnichově vizi fasády jako holistického a inteligentního systému v podobě Internetu fasád (IOF). Inteligentní jednotky Schüco v plášti budovy budou vyhodnocovat vnitřní a venkovní údaje a budou poskytovat klientovi, výrobci a investorovi důležité informace, které mu pomohou s využíváním i údržbou budov, aby se prodloužila jejich životnost.

Okna, posuvné systémy a dveře jsou stále více „inteligentnější“. Díky inovativní technologii lze vytvořit digitální dvojčata mechanických a mechatronických jednotek v plášti budovy a vytvořit tak inteligentní systémy ovládání.

Pokud komponent je nebo brzy bude vadný, nebo není plně funkční a vyžaduje údržbu, inteligentní jednotka Schüco identifikuje tento stav a upozorní na něj uživatele. Výrobci mohou dostat informace o nainstalovaných součástech, požadovaných náhradních dílech, protokolech o zkouškách, certifikátech a mohou odpovídajícím způsobem reagovat. Tím se šetří čas a peníze a zároveň se výrobcům otevírá možnost poskytovat celou řadu služeb a tedy získávají nové tržní příležitosti.

Kromě informací o funkčnosti a nadcházejících cyklech údržby je pro klienta a investora důležitá i správná obsluha a péče. Inteligentní jednotka detekuje například, zda je používána správně nebo příliš intenzivně a poskytuje příslušné pokyny pro obsluhu, péči a údržbu. Další výhodou je, že inteligentní jednotka Schüco detekuje například, kdy je úroveň vlhkosti v budově příliš vysoká a upozorní uživatele na možné poškození stavebních prvků budovy tak, aby bylo možné okamžitě provést nápravu a zachovat životnost budovy.
(podle podkladů společnosti Schüco)

Čtěte více >

Klíčová slova:
fasáda, inteligentní systém, ovládání, komunikace

Číslo patentu nebo užitného vzoru:
neuvedeno

Stupeň rozpracování:
2. Projekt ve vývoji

Rozsah vlivu:
5. Globální komerční využitelnost

Míra úspornosti:
4. Poměrně velký vliv na úspory

Určeno pro:
5. Pro nadnárodní řetězce

Předpokládaná cena výrobku v řádech (Kč):
0. Nelze zatím určit

Nabízený podíl na vývoji - výrobě:
1. Žádný

Významnost nápadu:
2.67

Diskuze k nápadu:

Přidat komentář nebo otázku