Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vytápění a ohřev vody - energie

Katalog nápadů pro domy

Hledáte podnětnou inovaci nebo nový nápad do výroby nebo do obchodu?

MOBILE HUT

ID: #CZ00109
Vloženo: 19.01.2019
Hodnocení:

Technický název: Domek na kolech

Autor: Jan Gabriel a Jakub Vlček

POPIS:

Architekti ateliéru Artikul postavili dům přímo před Průmyslovým palácem na Výstavišti v…

Architekti ateliéru Artikul postavili dům přímo před Průmyslovým palácem na Výstavišti v pražských Holešovicích - bez stavebního povolení. Příště ho postaví třeba v Krkonoších. Ani tam nebudou potřebovat souhlas stavebního úřadu. Jejich Mobile Hut, domek v hliníkovém designu, který zároveň ctí základní archetypální tvar české chaty se sedlovou střechou, má totiž kola a byl homologován jako přípojné vozidlo - má svůj technický průkaz i SPZ a postavit ho, přesněji zaparkovat ho můžete v podstatě kdekoli, kam s ním dojedete. Je totiž i nezávislý a energeticky soběstačný. Pro čtyři lidi až na dva týdny.
Mobile Hut je výsledkem hledání nové formy mobilního bydlení. Jde o designový domek, který nabízí plnohodnotný komfort pro žití s tím rozdílem, že se dá navíc ještě "zabalit" a kamkoli převézt. Produkt na pomezí architektury a designu má za cíl otevřít nové způsoby dočasného bydlení v předražených městech a na místech, kde nelze běžně stavět. Obydlí souzní se současným trendem nomádského stylu života a nabízí svým uživatelům možnost utéct od stereotypních návyků konzumní společnosti a přiblížit se přírodě.

Forma domu kopíruje siluetu archetypálního domu se sedlovou střechou. Jeho vnější plášť z nablýskaného plechu je dokonalou schránkou odolávající nejtvrdším klimatickým podmínkám. Je v kontrastu s okolním prostředím, které se v něm zároveň zrcadlí. Objem domu velikostně splňuje všechny limity pro použití na pozemních komunikacích. Jeho rozměry jsou (šířka x výška x délka) 2,3 x 3,9 x 5 metrů. Užitná plocha včetně výklopné terasy a patra na spaní je prostorných 19 metrů čtverečních s terasou. Důmyslným řešením interiéru v podstatě Mobile Hut plnohodnotně nahradí byt o velikosti 2+KK.

Interiér je obložen tenkými deskami ze smrkových lamel, ze kterých je vyroben i všechen kompletně atypický nábytek. Velkorysost a vzdušnost vnitřního prostředí je docílena převýšením hlavního prostoru otevřením do sedlové střechy a velkým francouzským oknem. Minimalistický interiér z přírodního materiálu vytváří útulnou kulisu, která je maximálně propojena s exteriérem průhledy jednotlivými okny. Každý milimetr prostoru je důmyslně promyšlen tak, že se zde pohodlně vyspí 4 osoby.

Více na www.mobilehut.eu, www.artikul.eu a www.schueco.cz

Čtěte více >

Klíčová slova:
domek, vozík, chata, přívěs

Číslo patentu nebo užitného vzoru:
neuvedeno

Stupeň rozpracování:
4. V prototypu

Rozsah vlivu:
4. Komerční využití pro veřejnost

Míra úspornosti:
4. Poměrně velký vliv na úspory

Určeno pro:
5. Pro nadnárodní řetězce

Předpokládaná cena výrobku v řádech (Kč):
5. Více než desetitisíce Kč nebo tisíce E

Nabízený podíl na vývoji - výrobě:
1. Žádný

Významnost nápadu:
3.67

Diskuze k nápadu:

Přidat komentář nebo otázku