Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Vytápění a ohřev vody - energie

Katalog nápadů pro domy

Hledáte podnětnou inovaci nebo nový nápad do výroby nebo do obchodu?

WANDRALL

ID: #CZ00116
Vloženo: 11.05.2019
Hodnocení:

Technický název: Víceúčelová variabilní hůl

Autor: Kovář Stanislav

POPIS:

Hole se vyrábějí a prodávají především jako podpěrná zdravotní pomůcka pro handicapované. V…
Hole se vyrábějí a prodávají především jako podpěrná zdravotní pomůcka pro handicapované. V minulosti ale měly hole i jiné různé využití. A také v současnosti je možné objevit řadu možností nového využití holí, s uplatněním nových technologií v materiálech, v konstrukci i vybavení elektronikou.

Podstatou tohoto vynálezu je sestrojení hole, která může být využívána v různých situacích a k různým činnostem. Hůl nám může nejen pomáhat, ale také s námi komunikovat a nabízet zábavu i poučení. Hůl tak může pomoci pro přežití v různých těžkých situacích, do kterých se můžeme v různém terénu dostat.

Výhody nového řešení spočívají zejména ve variabilitě hole, která umožňuje vícefunkční využití. Můžeme si ji postavit na stůl, vzít do auta nebo do autobusu, do postele nebo do kina.

Hůl sestává ze dvou částí: hlavy a nožky, obě části jsou oddělitelné a mohou být využívány samostatně. Nožku je možné rozložit na více částí, složit a připevnit k hlavě, tím dostaneme kompaktní „kufřík“. Kufřík můžeme postavit mezi sedadla v autě a napojit na dobíjení auta. Lze ho také postavit na stůl nebo vedle postele.

Hlava obsahuje kapsu s vybavením a ručku s poutkem. V hlavě může být uloženo složité elektronické vybavení. Vysouvací sluchátko mobilního telefonu umožňuje telefonování i za chůze, bez vlivu EMZ na naše zdraví.

Nožka je složena ze 4 kratších tyčí. Vždy dvě tyče jsou spojeny ohebnými klouby, dohromady a k hlavě jsou spojeny nástavci. Nožka se tedy může ohýbat nebo rozložit. Na nožku nebo do dutiny tyčí je možné připevnit další vybavení. Pokud tam zasuneme LED diody a noha je průsvitná, může celá noha svítit.

Propojení s chytrým telefonem umožňuje využívat různá elektronická vybavení včetně navigace GPS, poznámkového bloku, fotoaparátu, diktafonu, přehrávače atd., aniž by se nám mohlo ztratit nebo aniž by mohly dojít baterie.

Protože se jedná o různé využití hole, předpokládáme, že ji může s výhodou používat kdokoliv, od dětí po starce, osoby handicapované i zdravé (renesance holí po jejím přizpůsobení současné době).

Podstatou řešení jsou tyto patentové novosti:
A. kloubové a zámkové spojení částí nožky hole
B. integrace elektroniky do hlavy hole
C. volné uložení sluchátka mobilního telefonu
D. využití obnovitelných zdrojů energie pro dobití baterie v holi
E. nasazovací příslušenství k holi.

Čtěte více >

Klíčová slova:
hůl, mobil, podpěra, vybavení, pomoc

Číslo patentu nebo užitného vzoru:
neuvedeno

Stupeň rozpracování:
4. V prototypu

Rozsah vlivu:
4. Komerční využití pro veřejnost

Míra úspornosti:
4. Poměrně velký vliv na úspory

Určeno pro:
4. Pro velké výrobce

Předpokládaná cena výrobku v řádech (Kč):
3. Tisícikoruny, stovky E

Nabízený podíl na vývoji - výrobě:
4. Do 70%

Významnost nápadu:
3.83

Diskuze k nápadu:

Přidat komentář nebo otázku