Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Stavba budoucnosti

Vloženo: 27.09.2018
Podle časopisu 21.století (8/18) se ve Francii v Pas-de-Calais chystá unikátní stavba s dvojitou prosklenou kupolí. Měla by sloužit k oddychu a relaxaci.

Jedná se o první takovou stavbu v Evropě, která počítá s umělým klimatem pod velkou kupolí. V energeticky soběstačném komplexu velkém 65 km2 povedou chodníky mezi stromy, vodopády a jezery. V tropickém pralese budou k vidění i zvířata. Otevřít by se mělo toto dílo již v roce 2021.

Je to reakce na nezdravé prostředí ve velkých městech, ve kterých trávíme většinu času s nedostatkem čerstvého vzduchu a světla? Je to jen velký byznys?

Současný způsob života převážně uvnitř velkých uzavřených budov či na ulicích měst vede k civilizačním nemocem. Nazýváme se tzv. Indoor Generation, která je spojena s negativní náladou, agresí, sníženým výkonem, únavou. Vzduch uvnitř budov, kde pobýváme až 90% času, či na auty ucpaných ulicích, bývá až 5x více znečištěný, než vzduch venku nebo na předměstích. Není divu, že se lidé často rozhodnou z takového prostředí odejít na venkov, do přírody.

Je však toto řešením pro celé lidstvo, pro celý svět? Rezignujeme postupně na život na zemi a ukryjeme se pod kupole do umělé atmosféry? Není lepší vrátit se k vesnickému jednoduchému stylu života?