Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Největší objev: zemědělství

Vloženo: 21.04.2019
Trvá to asi 10 tisíc let, co pravěcí lovci a sběrači začali pěstovat obilí v hlíně a chovat zvířata, čímž položili základ naší civilizace.

Právě zemědělství vděčíme za vnik řady nástrojů a strojů, dopravních prostředků, písma, kalendáře, matematiky, ekonomie, stavitelství, biologie, chemie atd. Zemědělství měnilo náš životní způsob a zvedalo naši životní úroveň. Bez zemědělství by se lidstvo neuživilo.

Ale zemědělství může i škodit - krajině, rostlinám, zvířatům i nám. Je propojeno se všemi živly a technikou. Může urychlovat globální změny na zemi, vyvolávat přírodní katastrofy, snižovat naše imunitní schopnosti a zasahovat do genové podstaty života.

O tom všem pojednává zajímavá výstava Největší objev v Národním zemědělském muzeu v Praze. Jak se zemědělství vyvíjelo a jaké výzvy nám dává do budoucnosti. Jak jsme spjatí s přírodou i s různými nadosobními silami. Náš Bůh je hospodář, který dává lidem do správy celý svět.

Na výstavě uvidíte 100 vybraných objevů v dějinách lidstva, například: sekeru, chomout, oradlo, mlýnek, cep, mikroskop, mlátičku, počítač, navigaci, dron…

www.fenomenzemedelstvi.cz