Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Jára Cimrman je tu s námi

Vloženo: 27.08.2017
Některé nápady jsou tak originální, že připomínají i tvorbu fenomenálního českého vynálezce Járy Cimrmana. Každoročně se zamýšlíme nad využitelností všech vašich vložených nápadů a ty nejzajímavější podpoříme.

Jára Cimrman údajně žil na přelomu 19. a 20. století. Byl významným českým učitelem, cestovatelem, filozofem a vynálezcem. Z jeho hlavy snad pochází i takové nápady, jako bezdrátový telegraf, komprimace zvukového záznamu, kompaktní disk nebo kapesní svítilna. Dalšími vynálezy tohoto neprávem zneuznaného českého génia jsou třeba dvoudílné plavky, plnotučné mléko, princip internetu a mnoho dalších. Mnoho Čechů jde dál ve stopách tohoto českého vynálezce.

Na památku Járy Cimrmana je pojmenováno mnoho ulic a míst. V Českých Budějovicích je označen pamětní deskou dům v Rudolfovské ulici, kde pobýval, a pojmenován je po něm i dvorek u Vodárenské věže.